О нас

Kompānijas vēsture

Liepājas kafija atskatās gandrīz uz trešdaļu gadsimta ilgu vēsturi. Tālajā 1972.gadā Liepājas cukurfabrikā ķērās pie kafijas ražošanas. Iekārtu piegādāja kafijas tehnoloģijas pasaules līderi – firmas NIRO ATOMAIZER un PROBAT WERKE.

Padomju periodā Liepājas kafija bija sevišķi iecienīta augstās kvalitātes dēļ. Nav brīnums, ka visās degustācijās tā pastāvīgi tika atzīta par labāko! Pēc Padomju Savienības sabrukuma un milzīgā Krievijas tirgus zaudēšanas vairums analītiķu kafijas ražošanai Liepājā pareģoja drīzas beigas. Bet, kā tautā saka, baumas par slavenās ražotnes nāvi izrādījās stipri pārspīlētas. Šodien Baltijas valstīs Liepājas kafijas fabrika ir neapstrīdams šķīstošās kafijas līderis.

Liepājas fabrika ir vienīgā ražotne Baltijas reģionā, kur šķīstošo un malto kafiju tiešām izgatavo no sākuma līdz galam, nevis vienkārši fasē to, kas ievests no ārzemēm. Starp citu, ar to arī izskaidrojama Latvijas kafijas nelielā cena, neraugoties uz tās visaugstāko kvalitāti.

Fabrika pilnīgi atbilst attiecīgajām Eiropas Savienības prasībām. 2001. gadā uzņēmums ķērās pie ražošanas radikālas rekonstrukcijas. Jaunās iekārtas ļāva ražot malto un granulēto kafiju, kas atbilst mūsdienu tirgus visaugstākajām prasībām. Iespaidīga ir arī ražošanā ieguldīto līdzekļu summa – vairāk par miljardu eiro. Šodien kafijas fabrika var laist klajā jebkuras šķirnes kafiju, sākot no lētajiem kafijas dzērieniem un beidzot ar augstās kvalitātes granulēto un malto kafiju Ekstra.